Kawa jako środek oczyszczający, a nie napój pobudzający ?

 

To możliwe. Wystarczy, że dasz sobie szansę i odkryjesz ją na nowo. Daj sobie szansę i zobacz na czym polega terapia doktora Gersona.

Wiecie, że lewatywy stosowali już starożytni mieszkańcy Europy ? Owszem! Znany jako ojciec współczesnej medycyny Grek Hipokrates zalecał ją na wiele schorzeń już 2600 lat temu!!!!

     Dziś znakomite lecznicze właściwości lewatywy propaguje doktor Gerson. Lata doświadczeń i eksperymentów doprowadziły go do odkrycia fenomenalnej lewatywy z KAWY!  Tak ! – KAWY. Napoju, który  uwielbiają  pić miliony ludzi na całym świecie.  Dzięki doktorowi Gersonowi  ja osobiście odkryłam kawę na nowo.

Nawet nie wiedząc jakie dobroczynne właściwości ma w nieco innej formie!

Bez  lewatywy, tego prostego narzędzia odtruwającego organizm, cała idea terapii nie ma racji bytu. Zanim powiem jak krok po kroku stosować lewatywę z kawy, pragnę wyjaśnić, dlaczego  jest tak znakomita i zachęcić do tego, abyście również pozwolili ją sobie odkryć ją na nowo.

Pacjent rozpoczynający terapię Gersona przechodzi na specjalna dietę, w której dominują świeże soki i specjalne suplementy. To właśnie one powodują usuwanie  toksyn nagromadzonych w organizmie. Ten wspaniały mechanizm z jednej strony jest oczyszczający, z drugiej jednak,  naraża na przeciążenie nasz organizm  i zatrucie wątroby – najważniejszego organu odtruwającego. Odkrycie to  spowodowało, że dr Gerson zmuszony był poszukać złotego środka. I tu pojawia się kawa. Doktor zdał  sobie bowiem sprawę, że bez tego dodatkowego środka odtruwającego może dojść do śpiączki wątrobowej, a w efekcie nie do poprawy a do pogorszenia zdrowia pacjenta!  Kofeina wędrując przez żyłę odbytniczą i układ wrotny do wątroby, otwiera drogi żółciowe, pozwalając wątrobie na wydalenie zgromadzonych toksyn.

Zasada działania lewatywy polega na wprowadzeniu substancji do odbytu po to, aby oczyścić jelito. Warto sobie uświadomić, że w czasie, kiedy pacjent trzyma lewatywę z kawy organicznej w okrężnicy przez 12- 15 minut, cała krew znajdująca się w ciele przepływa przez wątrobę w trzyminutowych cyklach, przenosząc zanieczyszczenia z tkanek, które są uwalniane na skutek stymulacji kofeiną dróg żółciowych. Toksyny, żeby opuścić ciało muszą odbyć dalszą podróż przez jelito cienkie, okrężnicę i wydostać się na zewnątrz przez odbytnicę i odbyt.

 

O terapii.

Toksyny to niezwykle szkodliwe substancje, których nadmiar, organizm człowieka gromadzi w tkance tłuszczowej. Ponieważ nasze ciało składa się nawet z ponad 10 kg tłuszczu, toksykanty mają mnóstwo miejsca na gromadzenie się, skutecznie podtruwając cały nasz organizm oraz osiadając w błonach komórkowych.

Usuwanie tych szkodliwych substancji przez nasze ciało trwać może nawet do 4 lat, a zajmuje się tym nasza wątroba, która przetwarza je, aby następnie zostały wydalone z organizmu wraz z żółcią. Niestety proces niwelowania toksyn przez nasz organizm często powoduje, że ich spora część trafia ponownie do krwiobiegu, sprawiając, że pełen detoks staje się bardzo utrudniony.

Z pomocą może przyjść nam jednak kawa organiczna do lewatywy, dzięki której nasz organizm ma szansę spotęgować proces usuwania toksyn lipofilnych. Wszystko to za sprawą faktu, iż zawarta w kawie kofeina, pomaga zwiększyć wydajność przewodów żółciowych, poprawia przepływ żółci do jelita i zapobiega tym samym wchłanianiu toksyn do krwi.

Stosowanie terapii na bazie kawy organicznej do lewatywy to nieoceniona pomoc w oczyszczaniu organizmu osób cierpiących z powodu nowotworów i poddawanych chemioterapii lub radioterapii, ale również dla tych, których wątroba jest w stanie osłabienia i nie spełnia swojej funkcji jak należy. Terapia jest również wsparciem dla osób, które pragną oczyścić swój organizm z nagromadzonych w wyniku złej diety toksyn oraz szkodliwych substancji metabolicznych.

Kawa organiczna stosowana do lewatywy stanowi terapię wyjątkowo skuteczną i cenioną przez pacjentów, jak również lekarzy. Może być ona wsparciem w łagodzeniu objawów bólowych, a dodatkowo korzystnie wpływa na ogólną kondycję fizyczną osób ją stosujących. Pomimo słów dezaprobaty, jest to sposób oczyszczania organizmu z udowodnioną skutecznością działania, który wspiera aktywność odtruwającego enzymu wątrobowego, doskonale wspierając osłabiony nadmiarem toksyn i szkodliwych substancji organizm.

Chcesz odkryć kawę na nowo? Spróbuj to proste.

LEWATYWA 

KROK I

Zakup irygatora i odpowiedniej kawy.

Kawa musi być organiczna, średniociemna lub jasna,lekko palona, drobno zmielona

KROK II

Przygotowanie kawy do lewatywy.

Skład:

  • 3 łyżki kawy
  • 1 litr wody  destylowanej

Sposób przygotowania:

Do gotującej się  wody destylowanej  wsypujemy 3 łyżki mielonej kawy ekologicznej.

Gotujemy 3 minuty stale mieszając.

Zostawiamy kawę do ostygnięcia na 15 min.

Przelewamy kawę przez drobne sitko do szklanego naczynia.

Odstawiamy na 45 minut, by kawa ostygła do temperatury ciała  tj. 36 stopni,

Wlewamy ją do irygatora zaciskając zatrzask na rurce, żeby płyn się nie wylał.

Przed rozpoczęciem lewatywy należy wypuścić małą ilość płynu do rurki, aby wyprzeć powietrze.

Pojemnik z kawą umieszczamy na wysokości ok 0,5 metra ponad ciałem, zawieszając go na haku.

Końcówkę rurki należy posmarować wazeliną.

Kładziemy się na prawym boku podkurczając nogi do pozycji embrionalnej.

Kawę wprowadzamy do pupy.

W okrężnicy pozostaje przez 15 min nie dłużej.

Zalecany jest komfort i relaks.

Pacjenci w czasie trwania terapii dr Gersona powinni przygotowywać sobie  koncentrat z kawy, po to by starczyło na kilka lewatyw.

Do 1 litra wody destylowanej, którą należy zagotować w garnku, wsypujemy 12 łyżek mielonej kawy ekologicznej, co wystarcza na 4 lewatywy i postępujemy jak opisano powyżej.

Typowy koncentrat do lewatywy z kawy to 250 ml i 750 ml wody, co w sumie daje 1 litr.

Więcej informacji tutaj ( przekierowanie do informacji o sokach)

Wszystkie zamieszczone tutaj informacje pochodzą z książki ? Metoda doktora Gersona? i służą wyłącznie celom edukacyjnym i terapeutycznym.

Odważcie się na odkrycie kawy od nowa, spróbujcie cudu terapii Gersona i cieszcie się jej wspaniałymi właściwościami. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *