Chociaż ostatnio wśród celebrytów stała się modna hydrokolonoterapia, pacjentom Gersona nie wolno jej stosować. Dr Gerson postawił tę kwestię bardzo stanowczo, a my możemy ja dziś jedynie potwierdzić. W zabiegach hydrokolonoterapii wtłaczane jest do całego jelita grubego prawie 5 litrów wody pod takim ciśnieniem, które łatwo doprowadzić do jego rozdęcia. Kiedy woda jest wypuszczana, wypłukuje z okrężnicy fluidy, enzymy, minerały i inne substancje odżywcze wraz z przyjaznymi bakteriami, które są niezbędne w procesach trawiennych. To może zwiększyć ryzyko zaburzeń równowagi elektrolitowej.

Z drugiej strony, hydrokolonoterapia nie dostarcza korzyści, jakie daje lewatywa z kawy, a mianowicie nie otwiera dróg żółciowych, co pozwala wątrobie uwolnić toksyny i oczyścić się. Pod żadnym pozorem nie należy popełnić błędu, sądząc, że hydrokolonoterapię można stosować zamiennie z lewatywą z kawy.

Wszystkie zamieszczone tutaj informacje pochodzą z książki ” Metoda doktora Gersona” i służą wyłącznie celom edukacyjnym i terapeutycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *