Terapia sokami. Zaczęło się od lektury, książki Cud Terapii Gersona. Jako, że zaprezentowane w niej rozwiązania wydały mi się sensowne i logiczne, nabyłam wyciskarkę firmy Omega i zaczęłam stosować Terapię Gersona w własnym zakresie. Sumiennie przestrzegałam zaleceń dr. Gersona i w ciągu dnia co godzinę wypijałam szklankę  ( 250 ml) marchwiowo-jabłkowego lub zielonego soku – minimum 13 szklanek dziennie. Natychmiast zaczęłam czuć się lepiej. Poprawiły się wyniki badań sprawdzających stężenie enzymów wątrobowych w moim organizmie. Obniżyło się ono z patologicznie wysokiego poziomu 2 400 jednostek do normalnego poziomu 20 jednostek. Kiedy po upływie dwóch miesięcy zgłosiłam się na testy kontrolne, mój lekarz stwierdził, że nie jestem już chora, a wyniki badań krwi nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Przez kilka następnych lat czułam się jednak od czasu do czasu tak, jakbym złapała grypę. Kiedy tylko mój stan ulegał pogorszeniu, wracałam na jakiś tydzień do picia soków zalecanych w terapii Gersona.

Czasami już po kilku dniach przyjmowania soków znikały wszystkie objawy. Wystarczyło, że wypiłam 13 szklanek soku dziennie, a nawet po jednej dobie moje ciało, przede wszystkim wątroba, czuło się lepiej. Dowiedziałam się, że jeśli człowiek chce pokonać jakiegokolwiek wirusa – bez względu na to, czy jest to wirus typu A, B, C, D czy E musi spożywać świeżo przyrządzone soki z organicznych warzyw i owoców. Samodzielne przygotowanie soków i posiłków zgodnie z zasadami kuracji gersonowskiej pozwoliło mi odzyskać zdrowie. Jestem szczęśliwa i cieszę się doskonałym zdrowiem. Nie dokuczają mi już objawy zapalenia wątroby. Gdy jednak się pojawią, już wiem, że mogę się ich szybko pozbyć dzięki piciu świeżo przygotowanych soków z organicznych warzyw i owoców.

Pozdrawiam Natalia

Kilka wskazówek Dr.Gersona odnośnie przygotowania soków. 

Terapia sokami. Dr Max Gerson zalecał przygotowywanie soków z warzyw i owoców za pomocą dwóch maszyn: maszyny mielącej oraz prasy. Zwracał uwagę na to, by wszystkie części maszyny, które mają kontakt z rozcieranymi produktami, były wykonane ze stali nierdzewnej. Zwolennicy jego programu dietetycznego polecają jednak obecnie urządzenia, które łączy w sobie te dwie funkcje. Największą popularnością wsród pacjentów stosujących Terapię Gersona cieszy się wyciskarka firmy Norwalk. Maszyna ta została wynaleziona w 1936 roku przez dr. Normana. Dużym uznaniem cieszą się również wyciskarki wolnoobrotowe firmy OMEGA i Kuvinks 

W terapii sokowej Dr Gerson podkreślał, że jego pacjenci muszą pić świeżo przygotowane soki z organicznych warzyw i owoców. Zalecał im, by o poranku nie przygotowywali dużej ilości soku na cały dzień. W swojej książce odradzał także picie wody, ponieważ trawienie soków i specjalnej warzywnej zupy Hipokratesa wymaga pełnej wydolności żołądka. Składniki zupy są łatwo przyswajalne przez błonę śluzową przewodu pokarmowego. Kiedy jednak żołądek zostaje wypełniony wodą, rozrzedza ona kwasy żołądkowe i osłabia działanie enzymów trawiennych.

Wpływ enzymów zawartych w świeżych, organicznych sokach, a także terapeutycznej diety, kilku odpowiednio dobranych suplementów oraz lewatyw z kawy pozwala w naturalny i bezpieczny sposób odzyskać dobre zdrowie i cieszyć się nim przez długi czas. Przygotowanie i picie soków z roślin to, najsmaczniejsza metoda dbania o zdrowie.

Nabądź książkę z przepisami na pyszne soki pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *