potas suplemen disty well-ness

POTASSIUM COMPOUND SUPLEMENT DIETY DO TERAPII GERSONA – Roztwór Potasu

Doktor Gerson odkrył, że u podstaw wszystkich chorób przewlekłych leży utrata potasu w komórkach i przenikanie do nich sodu, efekt znany dzisiaj jako zespół uszkodzenia tkanek. Zwyczajowa dieta w większości krajów, a szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych, zawiera zbyt dużo sodu (soli), co ostatecznie prowadzi do załamania prwaidłowiej równowagi sodowo-potasowej w organizmie. Aby to naprawić, dr Gerson włączył duże dawki potasu (10% roztwór mieszaniny trzech soli potasowych) do, i tak bogatej w potas, organicznej diety wegetariańskiej, obserwując, że pozwoliło to choremu ciału na pozbycie się nadmiarów sodu. Znikały również obrzęki, zmiejszało się cisnienie krwi i w większości przypadków bóle.

Żeby przygotować mieszankę do użycia, należy 100 g gotowej mieszaniny soli potasowej rozpuścić w 1 itrze destylowanej wody i trzymać z dala od światła w ciemnej, szkalnej butelce lub przezroczystej butelce owiniętej brązowym lub czarnym papierem. W trakcie pełnego programu terapii do każdej z 10 szkalneczek świeżo wyciśniętego soku dodajemy 4 łyżeczki tak przygotowanego roztworu. Po 3 – 4 tygodniach dawka jest zmniejszana do dwóch łyżeczek na każdy z 10 soków.

Poziom potasu w surowicy, który jest mierzony w czasie badań krwi, nie odzwierciedla poziomu potasu w komórkach. Niskie wartości potasu w surowicy mogą oznaczać faktyczne rozpoczęcie procesu zdrowienia, kiedy to wyniszczone komórki reabsorbują potas, podczas gdy wysoki poziom może oznaczać rzeczywiste braki, stan kiedy komórki tracą potas.

Więcej informacji tutaj 

Pzdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *