W społeczeństwie pojęcie “środki medyczne” oznacza zazwyczaj syntetyczne leki stosowane przez medycynę konwencjonalną w leczeniu chorób. W ostrych, nagłych przypadkach wiele z nich ratuje życie i jest bardzo wartościowa pomocą. Jednakże, jeżeli mówimy o chorobach przewlekłych, syntetyczne leki są z zasady substancjami obcymi dla organizmu i mogą zaledwie zmniejszyć (stłumić) objawy bez zwalczania ich podstawowej przyczyny. Procesowi temu towarzyszą często dotkliwe skutki uboczne, które mogą wymagać podania kolejnych leków.

Środki medyczne używane w Terapii dr Maxa Gersona należy do całkowicie innej kategorii. Dalekie od bycia syntetycznymi lekami, są odżywczymi suplementami składającymi się z naturalnych substancji obecnych w ciele i potrzebnych do normalnego funkcjonowania różnorodnych układów naszego organizmu. Są naturalne, tak że nie powodują szkodliwych skutków ubocznych. Ich zadaniem jest zrekompensowanie braków w chorym organizmie, zanim wyzdrowieje on na tyle, żeby sam mógł pokryć wszystkie swoje potrzeby. Substancje te są tak czyste, że nawet użyte błędnie w nadmiernych dawkach, nie powodują szkód – z wyjątkiem suplementacji Thyroidu, który zawsze musi być podawany we właściwych dawkach.

Przyjrzyjmy się dziś:

POTASSIUM COMPOUND SUPLEMENT DIETY DO TERAPII GERSONA – ROZTWÓR POTASU
Doktor Gerson odkrył, że u podstaw wszystkich chorób przewlekłych leży utrata potasu w komórkach i przenikanie do nich sodu, efekt znany dzisiaj jako zespół uszkodzenia tkanek. Zwyczajowa dieta w większości krajów, a szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych, zawiera zbyt dużo sodu (soli), co ostatecznie prowadzi do załamania prawidłowiej równowagi sodowo-potasowej w organizmie. Aby to naprawić, dr Gerson włączył duże dawki potasu (10% roztwór mieszaniny trzech soli potasowych) do, i tak bogatej w potas, organicznej diety wegetariańskiej, obserwując, że pozwoliło to choremu ciału na pozbycie się nadmiarów sodu. Znikały również obrzęki, zmniejszało się ciśnienie krwi i w większości przypadków bóle.

Żeby przygotować mieszankę do użycia, należy 100 g gotowej mieszaniny soli potasowej rozpuścić w 1 itrze destylowanej wody i trzymać z dala od światła w ciemnej, szklanej butelce lub przezroczystej butelce owiniętej brązowym lub czarnym papierem. W trakcie pełnego programu terapii do każdej z 10 szklaneczek świeżo wyciśniętego soku dodajemy 4 łyżeczki tak przygotowanego roztworu. Po 3 – 4 tygodniach dawka jest zmniejszana do dwóch łyżeczek na każdy z 10 soków.

Poziom potasu w surowicy, który jest mierzony w czasie badań krwi, nie odzwierciedla poziomu potasu w komórkach. Niskie wartości potasu w surowicy mogą oznaczać faktyczne rozpoczęcie procesu zdrowienia, kiedy to wyniszczone komórki reabsorbują potas, podczas gdy wysoki poziom może oznaczać rzeczywiste braki, stan kiedy komórki tracą potas.

Więcej informacji tutaj 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.