Zdarza się to każdemu w pewnym momencie, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz wykonywać lewatywy z kawy. Czasami może wystąpić trudności z utrzymaniem lewatywy kawowej przez pełne zalecenie 12-15 minut. Możesz doświadczyć stresu jelitowego, gazu lub skurczy, które spowodują, że pobiegniesz do toalety, zanim jeszcze zdążysz skorzystać z pełnego rozwiązania.

Co zatem zrobić, jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji?

Nie obawiaj się, wymyśliliśmy listę wskazówek i trików, na wypadek gdybyś nie był w stanie utrzymać lewatywy.

Wskazówki dotyczące trzymania lewatyw kawowych – podstawy:

Przeczytaj uważnie przepis i procedurę wlewu kawy, aby upewnić się, że robisz to prawidłowo (tutaj). Jeśli przygotowałeś kawę nieprawidłowo lub nie przestrzegasz odpowiednich instrukcji, może to być przyczyną twoich problemów.

Odpręż się, oddychaj głęboko.

Podczas wlewu z kawy zatrzymaj przepływ za pomocą zacisku, w razie potrzeby i nie zapomnij oddychać.

Sprawdź wysokość zawieszonego irygatora. Upewnij się, że jest na wysokości 60 cm nad twoim ciałem, inaczej kawa zacznie płynąć zbyt szybko.

Sprawdź temperaturę roztworu lewatywy. Jeśli jest za gorąca lub za zimna, pacjentowi może być trudniej utrzymać. Roztwór powinien być zawsze w temperaturze ciała.

Podciągnij kolana bliżej brzucha, w pozycji embrionalnej.

Łączymy opuszki palców: środkowego, serdecznego oraz kciuka.
Pozostałe dwa – mały oraz wskazujący powinny pozostać rozluźnione, oraz wyprostowane.
Wspiera wydalanie z organizmu zanieczyszczeń oraz toksyn, skutecznie usuwa dolegliwości bólowe (patrz rysunek poniżej). Jest to punkt nacisku, który może pomóc złagodzić skurcze w dolnym odcinku jelita.


Jeśli nadal masz problemy, wypróbuj te „zaawansowane” techniki
Lewatywa wodna . Jeśli doświadczasz blokady, spróbuj wykonać lewatywę najpierw za pomocą wody destylowanej w temperaturze ciała. Przetrzyj brzuch, aby woda wpadła do okrężnicy, przytrzymaj go przez około 5 minut i puść. Po lewatywie wodnej możesz spróbować lewatywy z kawy. Jeśli stosujesz pełną terapię czyli wielokrotne lewatywy kawowe dziennie, nie powinno się robić  lewatywy wodnej przed każdą lewatywą kawową – tylko przed poranną lewatywą.
Lewatywa rumiankowa . Pierwsza lewatywa dnia może być najtrudniejsza. Wypróbuj najpierw lewatywę z rumianku i przytrzymaj ją tylko przez 5 minut, a następnie zrób lewatywę z kawą.
Opuść wężyk lewatywy, aby uwolnić gaz, a następnie podnieś go.
Wprowadź połowę roztworu lewatywy, a następnie wróć, aby zrobić pozostałą kawę.
Dodaj związek potasu do roztworu kawy, aby złagodzić skurcze. Dodaj 2 łyżki na lewatywę do roztworu i przerwij po 1-2 dniach.
Mamy nadzieję, że te wskazówki będą dla Ciebie pomocne!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.