Zrób coś dla siebie, postaw na ekologiczny tryb życia.

Kto z nas nigdy nie narzekał na produkty dostępne w sklepach? Przyznajcie się, ile razy dyskutowaliście z innymi o tym, że  jedzenie jest niezdrowe, proszki uczulają a środki czyszczące nie spełniają swojej roli, a na dodatek niezbyt ładnie pachną. A teraz przyznajcie się, kto z was postanowił w końcu coś z tym zrobić? Ilu z was stwierdziło, że stawia na ekologiczny tryb życia, bo warto? !

Kupujemy oczami, dlatego produkty muszą mieć ładne kształty, intensywne kolory, a opakowanie powinno być niezwykle efektywne i wpadające w oko. Dopiero wtedy dany produkt jest dla nas interesujący. A może by tak zmienić podejście do życia i włączyć tryb eko? To naprawdę nie jest trudne. Wystarczy zastosować metodę małych kroczków.

Od czego zacząć?

Na początek uwierzmy, że robimy to dla siebie i że prowadzenie ekologicznego stylu życia naprawdę wyjdzie nam na zdrowie. Co potem? Możemy rozpocząć od posadzenia własnych warzyw i owoców. Nie macie ogródka? Zróbcie to na balkonie czy parapecie. Nie ma to być przemysłowa hodowla, ale rządek nie pryskanych produktów na wasz użytek. Przede wszystkim nie szukajcie wymówek, aby tego nie robić. Wierzcie mi,  niekształtny pomidor, który zerwiemy z krzaczka smakuje o niebo lepiej niż ten z marketu. Podobnie jest z marchewką, rzodkiewką czy truskawkami. Kolejnym krokiem może być porzucenie lub ograniczenie zakupów w wielkopowierzchniowych sklepach na rzecz bazarków.

Wydaję się tobie, że jest tam drożej?

To naprawdę mit. Na targowiskach nie tylko masz szansę kupić zdrowe produkty, ale dodatkowo zasięgnąć porady od sprzedającego towar. Ich wiedza jest nierzadko bezcenna.  Następnym krokiem może być śledzenie blogów osób, które nie wyobrażają sobie prowadzenie innego życia ( polecam katarzynaszymanska.eu ). Takie strony zazwyczaj prowadzą nie teoretycy, a praktycy. Dzięki nim dowiemy się jak ułatwić sobie egzystencje. Zrobienie szamponu z mąki żytniej, płynu do płukania z olejku eterycznego czy własnego chleba naprawę nie wymaga od nas specjalnych umiejętności. Gwarantuje wam, że szybko zauważycie poprawę jakości życia, będziecie mieć więcej energii i chęci do działania. A i po pewnym czasie sami poczujecie pragnienie, aby wejść dalej w ten temat. Zaczniecie przeszukiwać internet i zapewne w końcu natkniecie się na takie frazy jak turnusy zdrowotne czy terapie doktora Gersona. To już jednak jest wyższy poziom, do którego dochodzi się stopniowo. Na początek dajcie sobie szanse na dobre życie i postawcie na ekologię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.