Jak zrobić lewatywę z kawy zgodnie z terapią Dr Maxa Gersona? Obejrzyj film autorstwa Katarzyny Szymańskiej, która dzięki terapii Gersona odzyskała zdrowie i zaczęła nowe życie.


Do gotującej się wody destylowanej wsypujemy 3 łyżki mielonej kawy ekologicznej. Gotujemy 3 minuty stale mieszając. Zostawiamy kawę do ostygnięcia na 15 min. Przelewamy kawę przez drobne sitko do szklanego naczynia.

Odstawiamy na 45 , by kawa ostygła do temperatury ciała tj. 36 stopni, następnie wlewamy ją do irygatora zaciskając zatrzask na rurce, żeby płyn się nie wylał. Przed rozpoczęciem lewatywy należy wypuścić małą ilość płynu do rurki, aby wyprzeć powietrze.

Pojemnik z kawą umieszczamy na wysokości ok 0,5 metra ponad ciałem, zawieszając go na haku. Końcówkę rurki należy posmarować wazeliną. Kładziemy się na prawym boku podkurczając nogi do pozycji embrionalnej. Kawę wprowadzamy do pupy. W okrężnicy pozostaje przez 15 min nie dłużej. Wymagany jest komfort, relaks. Pacjenci w czasie trwania terapii dr Gersona powinni przygotowywać sobie koncentrat z kawy, po to by starczyło na kilka lewatyw.

Do 1 litra wody destylowanej, którą należy zagotować w garnku, wsypujemy 12 łyżek mielonej kawy ekologicznej, co wystarcza na 4 lewatywy i postępujemy jak opisano powyżej. Typowy koncentrat do lewatywy z kawy to 250 ml i 750 ml wody, co w sumie daje 1 litr.

Więcej inspiracji znajdziesz w książce autorstwa Katarzyny Szymańskiej pod tytułem “Moja przygoda z terapią Gersona – Od nowa zaczęłam swoje życie”.

Zapraszamy na bloga http://katarzynaszymanska.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *