Bentonit wapienny – okłady z glinki w terapii Gersona. Zanieczyszczenia, toksyny, chemikalia, nawozy sztuczne, pestycydy, metale ciężkie przenikające powietrze, wodę, jedzenie, a także spożywanie wysoko przetworzonych i pozbawionych wartości odżywczych pokarmów, to wszystko zamienia twoje ciało w worek pełen śmieci.

Powiedz stop!!! za pomocą glinki bentonitowej.

Bentonit wapienny. Detoksykacja jest fundamentem Terapii Gersona, należy zrobić wszystko, żeby zwalczyć toksyny. Pierwszym służącym do tego narzędziem są lewatywy z kawy ( zobacz tutaj ) Kolejnym sposobem zwalczania zanieczyszczeń z organizmu są okłady z glinki (błota) stosowane, żeby uśmierzyć “ogniska” zapalne wokół stawów i guzów oraz w innych miejscach, gdzie gromadzą się płyny. Najlepiej nadaje się do tego glinka bentonitowa, która wchłania również toksyny przez skórę. Przyjmowana do wewnątrz w herbacie mietowej (1/4 – 1/2 łyżeczki na szklankę), pomaga nawet pozbyć się biegunki i ogólnego zatrucia pokarmowego. Okłady z glinki (błota) są od dawna stosowane na całym świecie. Okłady na głowe mogą nawet łagodzić ból głowy i drgawki.

Bentonit wapienny jest przygotowywany przez zmieszanie glinki w proszku z wodą destylowaną do konsystencji dającej się łatwo rozprowadzać pasty, ani nie za suchej, ani nie nazbyt wodnistej.

Na kawałku czystego, białego materiału rozprowadzamy cienką, 2 – 3 mm warstwę, umieszczamy na bolącym miejscu, nakrywamy kawałkiem folii i wełnianej tkaniny. Owijamy bandażem i zostawiamy na około dwie, trzy godziny, usuwajac kompres kiedy pasta wyschnie.

Okłady z glinki można stosować dwa lub trzy razy dziennie w zależności od potrzeb, ale nie wolno tego robić na otwartych ranach.

Więcej informacji tutaj 
Stosuj glinkę  tylko z pewnego źródła podaję link: tutaj

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *