Terapia sokowa.


Lewatywa bez soków, soki bez lewatywy?
To strata waszych wysiłków w drodze do odzyskania zdrowia i witalności.

Zapamiętajcie lewatywa i soki – komplet zabiegów niezbędnych, by uzyskać upragnione efekty! To ich połączenie sprawia, że kuracja terapią sokową jest kompletna.

Terapia sokowa to element niezbędny, bowiem pozwala nam spożyć bogactwo składników odżywczych. Organiczne owoce i warzywa zalecane w kuracji stanową doskonałe źródło bezpiecznych i wspaniale wchłanialnych przez nasz organizm wartości, które obejmują nie tylko podstawowe składniki, ale również cenne enzymy. Receptury w terapii sokowej można dostosować do rodzaju problemu chorobowego, a także do tego czy pragniemy za ich sprawą zyskać młodość i lepsze samopoczucie.

Pacjenci stosując program aplikowania lewatywy, muszą pamiętać o piciu zalecanych szklankach soków. Jest to absolutnie konieczne. Trzy soki na jedną lewatywę, to właściwa proporcja. Chociaż lewatywy docierają tylko do części okrężnicy, usuwają nie tylko toksyny ale i część minerałów ? to naturalne. Bez bogatych w minerały soków mogłaby zostać zakłócona równowaga elektrolitowa.

glass carrot juice with fresh carrot isolated white background

SOK MARCHEWKOWY

Na jedna porcję potrzebne jest ok. 280 ? 340 g marchewki, którą starannie szorujemy pod wodą, nie obieramy!!!! Sok wyciskamy w wyciskarce wolnoobrotowej. Sok marchewkowy należy pić zaraz po przygotowaniu.
apple carrot red beans mix juice

SOK MARCHEWKOWO-JABŁKOWY

Na jedną porcje potrzebne jest około 220 g marchewki i jabłek, które należy umyć i wyszczotkować, nie obierając. Wyciskamy w wyciskarce wolnoobrotowej. Podawać i pić należy zaraz po przygotowaniu.
terapia sokowa

SOK ZIELONY

Do tego soku potrzebujemy sałatę rzymską, sałatę czerwoną, dwa liście czerwonej kapusty, wewnętrzna nać młodych buraków, buraka liściowego, ćwiartkę małej zielonej papryki, jedno jabłko. Postaraj się zdobyć jak najwięcej z podanych produktów, które są dostępne. Po wyciśnięciu soku musi być natychmiast wypity, ponieważ bardzo szybko traci enzymy. Świeżo wyciskany sok z warzyw i owoców zapewni Ci stały dopływ witamin i minerałów. Pozwoli odpocząć Twojemu ciału od niepotrzebnego trawienia i doda Ci witalności.

Przepisy na soki opisane powyżej i wiele innych znajdują się w książce “Zsokowani“.