Dr Max Gerson


Ten urodzony w Niemczech genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu rozpoznał przyczyny powstawania raka, opisując je jako zespół uszkodzenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo- potasowej na poziomie komórkowym, postępujące zatrucie organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych. Dr Gerson określił raka jak chorobę całego organizmu, a nie poszczególnych jego organów.

Swoją przygodę z praktyką lekarską rozpoczął w wieku 28 lat, w Breslau, aby później emigrować do Wiednia, Francji, a następnie do Londynu, skąd wyruszył do Stanów Zjednoczonych, gdzie osiadł w Nowym Jorku. Początki jego badań miały na celu znalezienie ulgi dla cierpiących na migreny osób, a w późniejszym okresie pracy, zajął się również problemem gruźlicy. Dopiero w 1928 roku doszedł do wniosku, że opracowywana przez niego terapia, może być niezwykle skuteczna także w leczeniu nowotworów.

Na bazie swoich odkryć, po ponad 35-ciu latach klinicznych doświadczeń, opracował Terapię Gersona – naturalną, niespecyficzną terapię antynowotworową, nakierowaną na usuwanie przyczyn, a nie skutków choroby. Terapia Gersona oferuje całkowicie inne podejście niż większość innych metod – jest potężnym, naturalnym narzędziem w walce z nowotworami i ponad 50 innymi chorobami – zwalcza przyczyny tych schorzeń i odbudowuje cały organizm, pomagając pacjentom w powrocie do zdrowia i unikaniu chorób w przyszłości. Terapia Gersona to zatem niezwykłe odkrycie, bowiem w prosty sposób, za pomocą zmiany nawyków żywieniowych, pozwala przywrócić zdrowie i pełnię sił.

Podstawą na jakiej bazuje terapia Gersona jest stosowanie diety wegetariańskiej – w tym soków z warzyw i owoców ekologicznych, a także suplementów. Białka zwierzęce wyłączane są z diety całkowicie, a pacjenci stosujący kurację stosują lewatywy kawowe.

Kontynuacją wielkiego dzieła Doktora Gersona i jego słynnej terapii zajęła się w 1977 roku jego córka Charlotte.