Co to jest terapia Gersona ?

Strona główna / Co to jest terapia Gersona ?

Co to jest terapia Gersona ?

 

Terapia Gersona to alternatywna metoda zwalczania wielu chorób, najbardziej znana z sukcesów w walce z rakiem. Tam gdzie klasyczna medycyna oferuje zazwyczaj objawowe leczenie, Terapia Gersona oferuje całkowicie inne podejście. Holistyczne podejście Terapii Gersona nie ogranicza się, tak jak większość klasycznych czy naturalnych metod do leczenia indywidualnych symptomów choroby, ale traktuję organizm jako jeden całościowy mechanizm w którym każdy z elementów pełni istotną rolę i jest powiązany z wszystkimi innymi.

Terapia nakierowana jest na usuwanie przyczyn chorób a nie tłumienie ich skutków. Działa poprzez rekonstrukcję naturalnych, potężnych systemów obronnych organizmu, które aktywują jego zdolność do samouzdrawiania. Łączy ona moc terapii sokowej i lewatywy z kawy.

Opiera się na świeżym, ekologicznym pożywieniu, sokach owocowo-warzywnych, starannie dobranej suplementacji, lewatywach z kawy i całościowej detoksykacji organizmu; wszystko to w celu przywrócenia naturalnej zdolności ciała do samouzdrawiania. Niezmierna obfitość składników odżywczych dostarczana codziennie w postaci świeżo wyciśniętego soku z organicznych owoców i warzyw, zapewnia organizmowi ogromną dawkę enzymów, witamin, minerałów i składników odżywczych. Substancje te rozbijają chore tkanki, podczas gdy lewatywy pomagają w usuwaniu z wątroby toksyny zgromadzonych w organizmie na przestrzeni całego życia. Terapia Gersona to motywacja naszego organizmu do regeneracji, a lewatywa z kawy jako ważny element leczniczy, pomaga tym skuteczniej przeprowadzać proces detoksykacji, eliminując odpady, szkodliwe substancje i toksyny, które zalegają w naszym organizmie od lat. Lewatywa z kawy, musi być jednak łączona z odpowiednią dietą.

Odpowiednio skomponowana dieta, to sposób na stymulację odporności, dotlenienie organizmu, uzupełnienie składników odżywczych w tym szeregu witamin i minerałów, wzmocnienie narządów i ich funkcji, regeneracja wątroby, a także przywrócenie podstawowych mechanizmów obronnych poprzez dobroczynny wpływ na enzymy czy hormony.


Wszystkie tu zamieszczone informacje pochodzą z książki Medota dr Gersona i służy wyłączne teoretycznym celom edukacyjnym.